Start Aktualności firmowe Etisoft – producent etykiet z certyfikatem IATF 16949
Etisoft – producent etykiet z certyfikatem IATF 16949

Etisoft – producent etykiet z certyfikatem IATF 16949

167
0

Audytowy maraton

Za nami maraton audytów, ze względu na reżim sanitarny przeprowadzonych tak zdalnie, jak i osobiście, z zachowaniem wszelkich wymogów bezpieczeństwa. Jesteśmy dumni, bo pozytywnie przeszliśmy audyt kontrolny przeprowadzony przez audytorów TUV Rheinland na zgodność naszego systemu z wymogami IATF 16949. Jako producent etykiet z certyfikatem IATF 16949 mamy świadomość jak wymagająca jest specyfikacja i jak ważna jest systematyczna praca całej załogi, aby spełnić wszystkie wymogi tej normy.

Standard IATF 16949 został opracowany we współpracy z najlepszymi przedstawicielami branży motoryzacyjnej. Starając się o najwyższą jakość swoich wyrobów chcieli oni uzyskać jej formalne potwierdzenie. Etisoft od wielu lat jest sprawdzonym dostawcą rozwiązań dla branży automotive.

Producent etykiet z certyfikatem IATF 16949 – korzyści dla klienta

Korzyści jest wiele. Jednym z podstawowych celów jest określenie wymagań jakościowych dla systemów zarządzania jakością w firmach kooperujących z motoryzacją. Najważniejsze z punktu widzenia całej organizacji, jak i naszych kooperantów to:

  • Doskonalenie wizerunku i wiarygodności wśród klientów z branży motoryzacyjnej, ale również w innych branżach, które bazują już na wytycznych IATF
  • Elastyczne dopasowanie się do wymagań i oczekiwań naszych klientów
  • Zwiększenie skuteczności i efektywności funkcjonujących systemów zarzadzania jakością. Co ciekawe, również systemów zarządzania środowiskowego, gdyż poprzez doskonalenie procesów produkcyjnych ograniczamy odpady
  • Udoskonalenie jakości naszych wyrobów oraz usług
  • Zredukowanie strat w łańcuchu dostaw
  • Wdrożenie procesu analitycznego ustalania związków przyczynowo – skutkowych powstawania potencjalnych wad produktu oraz uwzględnieniu w analizie czynnika krytyczności (ryzyka) tzw. FMEA;
  • Wdrożenie niezmiennych metod kontroli jakości
  • Stosowanie metodologii APQP (czyli Zaawansowanego Planowania Jakości Wyrobów ) jako narzędzia do planowania projektowania i rozwoju wyrobu i procesów.

W efekcie końcowym, oprócz wyżej wymienionych korzyści otrzymujemy coś najbardziej istotnego z punktu widzenia nas wszystkich,  czyli wzrost zyskowności prowadzonej działalności.

Etisoft także z ISO 9001 oraz 14001

Dodatkowo, w naszej firmie odbył się kolejny II audyt kontrolny na zgodność naszego Zintegrowanego Systemu Zarządzania z wymogami ISO 9001 oraz 14001.  Również i w tym przypadku wynik audytu jest pozytywny.

Nowością w tym roku było rozszerzenie naszego certyfikatu o kolejny zakres usług. To „Cięcie i konfekcja taśmy termotransferowej oraz produkcji materiałów pomocniczych”. „Maraton” audytowy TUV Rheinland zakończył się ponadto audytem certyfikującym naszej spółki-córki na zgodność z wymaganiami normy ISO 9001:2015 w zakresie: „Produkcja, handel wyrobami i materiałami eksploatacyjnymi do identyfikacji i znakowania produktów. Produkcja i handel wyrobami z tworzyw sztucznych metodą wtrysku”.

Tak więc obecnie wszystkie „nasze” Spółki funkcjonujące na terenie Gliwic, a wytwarzające komponenty produkcyjne oraz towary wykorzystywane przez Etisoft posiadają systemy zarządzania jakością zgodne z wymaganiami normy ISO 9001:2015.

(167)

Joanna Heler-Kończakowska Wieloletnia dziennikarka „Dziennika Zachodniego”, absolwentka politologii Uniwersytetu Śląskiego. W Etisofcie pracuje w dziale marketingu odpowiadając za komunikację. Wierzy w prawdziwość słów Napoleona: „Bardziej boję się trzech gazet niż trzech tysięcy bagnetów”. Miłośniczka słowa pisanego pod każdą postacią i tropicielka słownych absurdów, czas w sklepie potrafi spędzić na lekturze treści… etykiet. Zimą jeździ na nartach, latem pozostaje przy kijkach do nordic walking.
Poczekaj!
Są tematy, które Cię interesują?
Napisz do nas - nasi eksperci podzielą się swoją wiedzą w kolejnych artykułach.
Będziesz dostawał nowe artykuły pisane przez naszych ekspertów na swój adres mailowy!


×
Poczekaj!
Są tematy, które Cię interesują?
Napisz do nas - nasi eksperci podzielą się swoją wiedzą w kolejnych artykułach.
Będziesz dostawał nowe artykuły pisane przez naszych ekspertów na swój adres mailowy!


×
Wait!
There are topics that interest you?
Write to us - our experts will share their knowledge in future articles.


×
Wait!
There are topics that interest you?
Write to us - our experts will share their knowledge in future articles.


×
Dołącz do naszych czytelników!
Będziesz dostawał nowe artykuły pisane przez naszych ekspertów na swój adres mailowy!


×
Join the group of our readers!
You will receive new articles written by our experts directly to your email address!


×