Druk termotransferowy – jak to łatwo powiedzieć…
Etisoft Warszawa rozpoczął współpracę z Polskim Związkiem Głuchych
W języku migowym takie sformułowanie jak „druk termotransferowy” nie istnieje. Wyjaśnienie na czym on polega, jak również jaka jest specyfika działu zajmującego się takim nadrukiem nie jest proste. Nasz warszawski oddział rozpoczął właśnie współpracę z Polskim Związkiem Głuchych, czego efektem było kilkugodzinne szkolenie dla osób z dysfunkcjami narządu słuchu. Współpraca została poprzedzona audytem firmy przez PZG.
Jak wspomina Edyta Gomułka-Skiba z Etisoft Warszawa, pomysł aby zatrudniać osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności skrystalizował się w zeszłym roku. – Po przeprowadzeniu kilkunastu „rozmów” udało się znaleźć osobę, która udowodniła, że przy chęci i determinacji obydwu stron jednak da się! Piotr pracuje u nas już kilka miesięcy. Jest samodzielnym i cenionym pracownikiem, rozwijającym swoją pasję fotografem, sportowcem – mówi Edyta. – Ta rekrutacja pokazała mi ogrom problemów przed jakimi stają osoby niepełnosprawne…
W takie wartości wierzymy
Dzięki zaangażowaniu niesłyszącego Piotra Kruszaka (stworzył napisy do filmu promującego Etisoft), Adama Krupińskiego (przygotował prezentację obsługi drukarek TT), Michała Kuleszy, który w żartobliwy sposób pokazał możliwości oprogramowania etiLABEL i kolegów asystujących przy stanowiskach do druku oraz przy pomocy tłumacza języka migowego – Katarzyny Dudek z PZG szkolenie przebiegło sprawnie, a słuchacze poszerzyli wiedzę dotycząca znakowania oraz wynieśli z niego nowe umiejętności, które – mamy nadzieję – pomogą im w znalezieniu pracy.
Jak podkreśla Edyta, słowa uznania od uczestników oraz PZG są powodem wielkiej satysfakcji. – Po raz kolejny przekonaliśmy że słowo „komunikatywność” nie zależy od tego czy jesteśmy słyszący czy głusi, a od tego czy chcemy wyjść poza utarte stereotypy – dodaje Edyta.
Firma odpowiedzialna społecznie
Dodajmy, że Etisoft Gliwice zatrudnia obecnie cztery osoby z dysfunkcjami słuchu i mowy. Komunikujemy się bez barier, gdyż są wśród nas osoby znające język migowy.
Jako firma odpowiedzialna społecznie tworzymy przyjazne stanowiska pracy, pomagając niepełnosprawnym w zawodowej samorealizacji i dążeniu do niezależności. To dla nas wszystkich doskonała nauka pracy w ciekawej grupie – w takie wartości wierzymy.
(444)