
AutoID na targach LogiMAT w Stuttgarcie
Nowości produktowe w branży automatycznej identyfikacji
Nowoczesne technologie, rozwiązania AutoID (automatycznej identyfikacji produktów), Industry 4.0 przechodzą szybką transformację. W związku z tym nasi eksperci są obecni na każdej ważniejszej imprezie targowej. Dzięki bezpośrednim kontaktom i bogatej ofercie targowej możemy lepiej trzymać rękę na pulsie. W rezultacie szybciej reagujemy na zmieniające się trendy rynkowe.
Kalendarz imprez targowych dynamicznie się zmienia. Ze względu na to wybieramy te, które pozwolą nam śledzić w pełni aktualne trendy w branży.
Doskonałym przykładem są targi innowacyjnej logistyki LogiMAT odbywające się w Stuttgarcie. 1655 wystawców z 45 krajów, 10 pełnych hal wystawienniczych oraz tłok wśród zwiedzających – to namacalny dowód na to, że rozmowa twarzą w twarz, możliwość zobaczenia na żywo produktu, dotknięcia, przetestowania wciąż ma ogromne znaczenie.
Tegoroczni wystawcy zostali podzieleni na kilka sekcji tematycznych:
- obsługa materiałów oraz technologia składowania,
- sprzęt magazynowy
- dostawcy systemów
- konstrukcje hal i namiotów
- AGV
- bezpieczeństwo i ochrona przeciwpożarowa
- technologie i systemy załadunku
- transportery naziemne
- baterie, zarządzanie baterią
- oprogramowanie do zarządzania przechowywaniem i transportem
- opakowania, materiały opakowaniowe i maszyny
- etykietowanie i drukowanie, AutoID, RFID.
Jakie trendy eksperci przewidują na przyszłość?
To zdecydowanie automatyzacja procesów. Różnorodne technologie i podejście do automatycznych regałów wzbudziło największe zainteresowanie wśród zwiedzających. Samojezdne wózki transportowe AGV to teraźniejszość.
W związku z tym coraz więcej firm (zwłaszcza z sektora produkcji) decyduje się na wdrożenie tego rozwiązania. Ze względu na to, pojawiło się również sporo nowości wśród sprzętów do automatycznej identyfikacji.
Kolorowe drukarki etykiet – TROJAN, QuickLabel
Na stoisku AstroNova producent zaprezentował zupełnie nową kolorową drukarkę etykiet QL-300. To pierwsza na świecie pięciokolorowa, oparta na tonerze drukarka nabiurkowa.
Możliwość druku w palecie CMYK+White otwiera przed użytkownikiem szereg możliwości w zakresie brandingu produktów. Konstrukcja drukarki umożliwia zastosowanie etykiet o szerokości od 1,0’’ do 5,0’’ oraz pracę w trybie roll-to-cut lub roll-to-roll przy zastosowaniu dodatkowej zewnętrznej nawijarki.
Drukarki przemysłowe Printronix AutoID oraz TSC AutoID
Jeden z największych na świecie producentów drukarek etykiet, TSC Auto ID, zaprezentował nowości głównie w segmencie wydajnych i precyzyjnych drukarek dedykowanych do przemysłu. Szczególną uwagę przykuwał moduł drukujący PEX-1000.
Solidna konstrukcja odlewana ciśnieniowo zaprojektowana została z myślą o wieloletniej, niezawodnej pracy ciągłej. Wymiary urządzenia zgodne są z popularnymi na rynku rozwiązaniami, co ułatwia jego integrację w istniejących instalacjach. Wersja prawostronna lub lewostronna, rozdzielczość 203 dpi, 300 dpi lub 600 dpi oraz liczne interfejsy komunikacyjne z pewnością sprawią, że użytkownik znajdzie konfigurację właściwą do swoich oczekiwań.
Dla użytkowników szukających małej, kompaktowej drukarki z precyzyjnym mechanizmem drukującym producent przygotował nową serię ML240.
Zaledwie 245 mm wysokości urządzenia sprawia, że można umieścić je w miejscu o ograniczonej przestrzeni roboczej. Kolorowy wyświetlacz LCD oraz 6 klawiszy funkcyjnych ułatwiają konfigurację drukarki.
Printronix AutoID
Printronix Auto ID zaprezentował kolejny model drukarki obsługujący RFID. To dowód na rosnące zainteresowanie i zapotrzebowanie na rynku na systemy oparte o RFID. Model T800 ukrywa funkcjonalność drukarek przemysłowych w kompaktowej, biurkowej obudowie.
T800 jest pierwszą drukarką biurkową Printronix, w której zastosowano architekturę systemu PSA (Printronix System Architecture), umożliwiając korzystanie z wszystkich narzędzi do zarządzania drukarką w celu ułatwienia codziennej pracy.
Honeywell – nowe drukarki etykiet, nowy terminal danych
Największe zainteresowanie na stoisku Honeywell wzbudziła nowa drukarka etykiet PX940. Kolejka oczekujących, aby móc zobaczyć urządzenie oraz porozmawiać z product managerem rozpalała jeszcze większe nadzieje co do funkcjonalności. Warto było czekać. Specyfikacja jest imponująca. Drukarka zadebiutuje już na początku II kwartału i w standardzie posiadać będzie peeler oraz wewnętrzną nawijarkę podkładu. Zgodnie z zapowiedziami, peeler będzie w stanie pracować z etykietami już od 6 mm długości. Największe wrażenie zrobił jednak weryfikator kodów, który nie odstaje poza obrys drukarki. Ponieważ to jedyne tego typu rozwiązanie na rynku, z niecierpliwością należy czekać na oficjalne informacje o specyfikacji technicznej.
W drugiej połowie roku producent zapowiada również odświeżenie drukarek serii PX4i oraz PX6i. Te doskonałe pod względem mechanicznym urządzenia otrzymają nowy panel operatora z większym, czytelnym wyświetlaczem.
W kategorii mobilnych terminali danych w głównej mierze producent kładzie nacisk na promocję ujednoliconej platformy sprzętowej i programowej Mobility EdgeTM. Tylko to rozwiązanie gwarantuje użytkownikowi wsparcie dla Android R. W rezultacie, na tej bazie, Honeywell buduje nowe urządzenia mobilne, takie jak budżetowy Dolphin CT40, czy flagowy model CN80. W najbliższym czasie spodziewać się można wycofania z oferty terminali CK3X / CK3R oraz zastąpienia ich nowym modelem CK65. Póki co, specyfikacja techniczna nie jest jeszcze dostępna.
Newland – akwizycja Speedata
Dużo nowości na stoisku Newland. Ten chiński producent budżetowych czytników oraz terminali danych poszerzy w najbliższej przyszłości swoją ofertę o urządzenia Speedata. Stało się tak w wyniku przejęcia Speedata. Ze względu na to, w ofercie Newland pojawią się przemysłowe tablety oraz terminale RFID.
Więcej o rynkowych trendach, światowych premierach, nowych produktach i usługach dla wydajnej i efektywnej intralogistyki – w kolejnym tekście.
(162)