Start Ekspert radzi Jak usprawnić procesy w przedsiębiorstwie? Przegląd nowości – część I
Jak usprawnić procesy w przedsiębiorstwie? Przegląd nowości – część I

Jak usprawnić procesy w przedsiębiorstwie? Przegląd nowości – część I

304
0

Co nowego na rynku produktów automatyzujących procesy produkcji, magazynowania i logistyki?

Rynek automatycznej identyfikacji bezsprzecznie rośnie. Z roku na rok zapotrzebowanie na rozwiązania umożliwiające automatyzację procesów produkcji, magazynowania, logistyki i sprzedaży są coraz większe. Kod kreskowy jako nośnik informacji z pewnością wybierany jest jako rozwiązanie najpopularniejsze, sprawdzone i optymalne kosztowo. Czy drukarka etykiet, czytnik kodów lub terminal danych to hardware prosty i niewymagający zmian? Niekoniecznie. Poniżej przegląd najciekawszych nowości, jakie pojawiły się w tym roku. Dzięki nim entuzjaści nowoczesnych technologii poszukujący optymalnych rozwiązań mogą usprawnić procesy w przedsiębiorstwie.

W portfolio marki Citizen znajdziemy niezawodne, półprzemysłowe drukarki etykiet. Znane od lat precyzyjne konstrukcje tego japońskiego producenta doczekały się delikatnego liftingu.

drukarka citizen

Seria CL-S521, 621, 631 i CL-S700 otrzymała przede wszystkim większą pamięć. Ponadto modele w kompaktowej  obudowie CL-S521, 621, 631 wyposażono w blokujący czujnik nośnika. Wszystkie drukarki od teraz zawierają dodatkowo emulację EPL. Korzyści dla użytkownika? Płynna praca bez zbędnych przestojów, łatwa kalibracja nośnika oraz większa możliwość integracji urządzeń w starszych systemach informatycznych.

Jeden z największych i najpopularniejszych producentów rozwiązań AutoID zaprezentował w tym roku kilka ciekawych propozycji sprzętowych, które także mogą usprawnić procesy w przedsiębiorstwie. CT60XP oraz CT40XP to nowoczesne terminale danych z ekranem dotykowym.

terminale z ekranem dotykowym

 

Oparte o platformę Mobility Edge gwarantują płynną, niezawodną pracę i najdłuższy cykl życia systemu Android. Zaawansowany technologicznie moduł skanujący FlexRange to bezsprzecznie najlepsze na rynku rozwiązanie w tej klasie produktów umożliwiające odczyt kodów kreskowych w zakresie od kilku cm do nawet 10 m.

Łatwy w obsłudze przenośny czytnik RFID

Interesującym rozwinięciem funkcjonalności terminali CT40 jest nowy, przenośny czytnik RFID, model IH25.

Honeywell IH25

Łatwy w obsłudze, z ergonomiczną obudową wymaga mniejszego zaangażowania operatora i pozwala osiągnąć skuteczność odczytów nawet na poziomie 99%.

SkanPal EDA61K to doskonała propozycja dla użytkowników wrażliwych na cenę. Solidny terminal danych z systemem Android z 4 calowym ekranem dotykowym i klawiaturą fizyczną znajdzie zastosowanie w środowiskach magazynowych, logistyce czy handlu detalicznym.

terminal danych z ekranem dotykowym

Honeywell SkanPal EDA61K

Lekka konstrukcja zapewnia długą, ciągłą pracę i przede wszystkim minimalizuje zmęczenie operatora. Wydajna bateria wystarcza nawet do trzech zmian pracy. Optymalnie skonfigurowany hardware i niezawodny system operacyjny Android sprostają nawet wymagającym użytkownikom.

Nowy system operacyjny – oczywiście Android – otrzymał również flagowy terminal wózkowy firmy Honeywell – VM3A.

Honeywell VM3A

Hardware oparty o platformę Mobility Edge, w pełni dotykowy ekran oraz najwyższa trwałość i jakość wykonania. Zaprojektowany do pracy w najtrudniejszych centrach dystrybucji i zakładach produkcyjnych. Możliwość aktualizacji systemu aż do wersji Android R pozwoli z pewnością zmaksymalizować zwrot z inwestycji i zapewni niższy całkowity koszt posiadania.

Propozycja wytrzymałego tabletu od Honeywell

Wytrzymały tablet Honeywell RT10 to odpowiedź producenta na rosnące zainteresowanie tą kategorią sprzętu. Utrzymywanie łączności pracowników i menedżerów, zapewnienie im dostępu do danych i funkcji których potrzebują nawet w najtrudniejszych warunkach magazynowych czy produkcyjnych ma kluczowe znaczenie dla funkcjonowania firmy.

Honeywell RT10

10,1 calowy ekran dotykowy, dwuobiektywowy moduł skanujący FlexRange, trwała konstrukcja, obudowa z klasą szczelności IP65 oraz możliwość wyboru systemu operacyjnego Windows lub Android sprawia, że urządzenie można w łatwy sposób wdrożyć w przedsiębiorstwie, nawet posiadając skomplikowane i trudne do zmiany systemy informatyczne.

Przemysłowa seria czytników ręcznych

Aktualizacji doczekała się również w pełni przemysłowa seria czytników ręcznych Granit.

Honeywell Granit 199Xi

Skanery nowej generacji Granit 199Xi SR oraz Granit 199Xi XP to przede wszystkim nowe moduły skanujące. Wersja SR do odczytu kodów 1D i 2D ze standardowej odległości oferuje ekstremalnie szybką wydajność. Maksymalizuje to produktywność i eliminuje przestoje. Wersja XP to moduł skanujący dalekiego zasięgu, umożliwiający odczyt kodów nawet z odległości 10 m. Do wyboru jest wersja przewodowa z popularnymi interfejsami komunikacyjnymi bądź bezprzewodowa w technologii Bluetooth. Umożliwia ona pracę w zasięgu nawet 100 m od stacji dokującej.

W kolejnym tekście zaprezentujmy tegoroczne nowości z oferty firm Zebra, Epson i ProGlove.

Jeśli jesteś zainteresowany usprawnieniem produkcji, skontaktuj się z naszym product menedżerem Markiem Gawłem: mgawel@etisoft.com.pl;  +48 572 337 916. 

(304)

Marek Gaweł Produkt manager w zakresie urządzeń automatycznej identyfikacji w Dziale Rozwoju Produktu. Posiada kilkuletnie doświadczenie w przemyśle. Marek ukończył Katowicki Uniwersytet Ekonomiczny. Prywatnie jest wielkim entuzjastą piłki nożnej, uwielbia jeździć na rowerze. Do jego pasji nalezy też historia rodzinnego Bytomia.
Poczekaj!
Są tematy, które Cię interesują?
Napisz do nas - nasi eksperci podzielą się swoją wiedzą w kolejnych artykułach.
Będziesz dostawał nowe artykuły pisane przez naszych ekspertów na swój adres mailowy!


×
Poczekaj!
Są tematy, które Cię interesują?
Napisz do nas - nasi eksperci podzielą się swoją wiedzą w kolejnych artykułach.
Będziesz dostawał nowe artykuły pisane przez naszych ekspertów na swój adres mailowy!


×
Wait!
There are topics that interest you?
Write to us - our experts will share their knowledge in future articles.


×
Wait!
There are topics that interest you?
Write to us - our experts will share their knowledge in future articles.


×
Dołącz do naszych czytelników!
Będziesz dostawał nowe artykuły pisane przez naszych ekspertów na swój adres mailowy!


×
Join the group of our readers!
You will receive new articles written by our experts directly to your email address!


×