Start Ekspert radzi Automatyczny pomiar temperatury wykorzystujący kamery termowizyjne
Automatyczny pomiar temperatury wykorzystujący kamery termowizyjne

Automatyczny pomiar temperatury wykorzystujący kamery termowizyjne

320
0

Kamery termowizyjne, a pomiar temperatury – profilaktyka warta inwestycji

Coraz więcej firm i zakładów produkcyjnych decyduje się na wejście w fazę odmrożenia działalności, co oznacza także zwiększoną liczbę pracowników w jednym miejscu. Wzmożonego ruchu można się wkrótce spodziewać także m.in. na lotniskach czy dworcach kolejowych. Na zwiększoną frekwencję mają także nadzieję centra handlowe. Jak w takiej sytuacji zadbać o bezpieczeństwo i zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa? Jedną z pierwszych barier ochrony jest automatyczny pomiar temperatury wspierany przez kamery termowizyjne. Jest on szybki i bezdotykowy. Etisoft dołączył właśnie do swojej oferty system pozwalający na automatyczny pomiar temperatury ciała wykorzystujący kamery termowizyjne. Charakteryzuje się on przede wszystkim bardzo wysoką dokładnością i skutecznością.

Automatyczny pomiar temperatury i jej zdalny monitoring – jak to działa?

Jak dziś wygląda sytuacja z pomiarami temperatury w miejscach dużych przepływów ludności? Najczęściej używamy tradycyjnych termometrów. To badanie czasochłonne, angażujące innych pracowników i stwarzające duże ryzyko zakażenia. Z pewnością nowoczesnym rozwiązaniem, które może wspomóc walkę z epidemią jest automatyczny pomiar temperatury ciała wykorzystujący kamery termowizyjne. To idealne rozwiązanie w przypadku grupowego pomiaru temperatury ciała. Szybko i dokładnie wykrywając podwyższoną temperaturę pozwala na błyskawiczne wykrycie nieprawidłowości i błyskawiczną reakcję. Podstawą do dalszych działań profilaktycznych jest alert dźwiękowy uruchamiający się po stwierdzeniu podwyższonej temperatury.

Kawa, papieros? Bez wpływu na automatyczny pomiar temperatury

automatyczny pomiar temperatury

Oferowany automatyczny pomiar temperatury i kamery termowizyjne testowaliśmy m.in. w naszej firmie. Jak się okazuje, na wiarygodność pomiarów nie ma wpływu fakt, że odbywał się on po wejściu do pomieszczenia z zewnątrz, gdzie panowała niższa temperatura. Wyników pomiarów nie zmieniał także fakt trzymania np. kubka z gorącą kawą tuż przy twarzy. Czujnik posiada bowiem algorytm detekcji, dzięki którym pomiar odbywa się wyłącznie w określonych punktach twarzy nie reagujących na tego typu czynniki zewnętrzne. Jest ponadto odporny na inne źródła ciepła mogące powodować fałszywe wyniki.

Zalety badania temperatury kamerą termowizyjną

  • badanie przeprowadza się w czasie rzeczywistym
  • może odbywać się jednocześnie u kilkunastu osób w czasie 1 sekundy
  • precyzja pomiaru wynosi do ± 0.3℃
  • bezdotykowy pomiar odbywa się na dystansie od 3 do 5 metrów od detektora
  • duże pole pomiarowe nie wymusza przystawania i skupiania się w grupie
  • nie wymaga aranżowania badania i nie angażuje innych osób
  • możliwość wyświetlania wyniku badania na tablecie przy użyciu mobilnej wersji
  • generowanie codziennych raportów
  • kompletne, stabilne, łatwe w montażu i obsłudze urządzenie.

Kamera termowizyjna wykryje podwyższoną temperaturę i… brak maseczki

automatyczny pomiar temperaturyAutomatyczny pomiar temperatury ciała wykorzystujący kamery termowizyjne pozwala zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa wśród osób przebywających w obiekcie, a co za tym idzie, eliminuje konieczność poddania go kwarantannie, czy dezynfekcji – tłumaczy Mariusz Adamus z Etisoft. – Rozwiązanie oferowane przez naszą firmę posiada dodatkowo funkcję wykrywania osób, bez maseczki higienicznej. Jest to w szczególności istotne w przypadku obiektów, w których stosowane są najwyższe normy ochrony osobistej.

 

Zainteresowany?  Zapraszamy do kontaktu, spytaj o ofertę i kartę technologiczną: +48 32 332 80 36, marketing@etisoft.com.pl 

System do automatycznego pomiaru temperatury to kolejne przedsięwzięcie Etisoft wspierające profilaktykę antywirusową. Z resztą oferty z tej kategorii produktowej zapoznasz się w sklepie.

(320)

Joanna Heler-Kończakowska Wieloletnia dziennikarka „Dziennika Zachodniego”, absolwentka politologii Uniwersytetu Śląskiego. W Etisofcie pracuje w dziale marketingu odpowiadając za komunikację. Wierzy w prawdziwość słów Napoleona: „Bardziej boję się trzech gazet niż trzech tysięcy bagnetów”. Miłośniczka słowa pisanego pod każdą postacią i tropicielka słownych absurdów, czas w sklepie potrafi spędzić na lekturze treści… etykiet. Zimą jeździ na nartach, latem pozostaje przy kijkach do nordic walking.
Poczekaj!
Są tematy, które Cię interesują?
Napisz do nas - nasi eksperci podzielą się swoją wiedzą w kolejnych artykułach.
Będziesz dostawał nowe artykuły pisane przez naszych ekspertów na swój adres mailowy!


×
Poczekaj!
Są tematy, które Cię interesują?
Napisz do nas - nasi eksperci podzielą się swoją wiedzą w kolejnych artykułach.
Będziesz dostawał nowe artykuły pisane przez naszych ekspertów na swój adres mailowy!


×
Wait!
There are topics that interest you?
Write to us - our experts will share their knowledge in future articles.


×
Wait!
There are topics that interest you?
Write to us - our experts will share their knowledge in future articles.


×
Dołącz do naszych czytelników!
Będziesz dostawał nowe artykuły pisane przez naszych ekspertów na swój adres mailowy!


×
Join the group of our readers!
You will receive new articles written by our experts directly to your email address!


×