Start Ekspert radzi Ekonomiczne i automatyczne aplikatory etykiet do prostych zastosowań
Ekonomiczne i automatyczne aplikatory etykiet do prostych zastosowań
0

Ekonomiczne i automatyczne aplikatory etykiet do prostych zastosowań

161
0

Precyzja i powtarzalność etykietowania – jak to zrobić?

Automatyzacja procesu etykietowania produktów polegająca na zastąpieniu człowieka, który wykonuje tę czynność aplikatorem etykiet w większości przypadków jest zabiegiem szybkim do wykonania. Sprawdza się m.in. w branży spożywczej gdzie linia produkcyjna często nastawiona jest na wytwarzanie produktów umieszczonych w jednym rodzaju opakowania. Automatyczne aplikatory etykiet wykonają tę samą pracę co człowiek, ale dodatkowo zapewnią precyzję i powtarzalność etykietowania. Może też zwiększyć wydajność produkcyjną oraz obniżyć koszty stałe wytwarzanych produktów wpływając na zwiększenie zysku ekonomicznego przedsiębiorstwa. Czym się w związku z tym kierować wybierając automatyczne, ekonomiczne aplikatory etykiet?

Linia ekonomicznych aplikatorów etykiet w ofercie Etisoft wykorzystuje różne metody aplikacji etykiet na produkty. Są one idealnym rozwiązaniem na zautomatyzowanie procesu produkcyjnego na etapie znakowania produktów w każdym przedsiębiorstwie. Niski koszt zakupu takiego urządzenia w odniesieniu do kosztów utrzymania pracownika wykonującego ręczne etykietowanie gwarantuje relatywnie szybki zwrot takiej inwestycji.

Znakowanie na poruszającej się linii produkcyjnej

Wszechstronność i uniwersalność naszych automatycznych aplikatorów etykiet serii DS100T i ETK zapewnia możliwość znakowania produktów z każdej strony opakowania oraz poruszających się z różnymi prędkościami na linii produkcyjnej. W przypadku konieczności znakowania opakowania przed jego formowaniem (np. folia odwijana z bębna) również można wykonać automatyczną aplikację etykiety. Wykorzystujemy wówczas małe gabarytowo aplikatory przyklejające etykiety bezpośrednio na wstędze folii w maszynie formująco-odwijającej.

ekonomiczne aplikatory etykiet

W aplikatorach serii DS100T  stosuje się kolorowy ekran dotykowy oraz cyfrową zmianę nastaw parametrów. Mała obudowa dzięki odseparowaniu zasilacza i części elementów sterujących pozwala przede wszystkim na instalację urządzenia w trudno dostępnych miejscach. Max. prędkość aplikacji to 20 m/min z możliwością podłączenia enkodera. Maksymalna szerokość aplikowanych etykiet to 100 mm.

Aplikacja szerokich etykiet

Seria głowic aplikujących ETK może się różnić się maksymalną szerokością aplikowanej etykiety (do 300 mm) oraz maksymalną prędkością aplikacji (do 60 m/min). To godne uwagi, bardzo ekonomiczne rozwiązanie do aplikacji szerokich etykiet przy małych i dużych prędkościach produktów na transporterze. Podobnie jak w aplikatorach z serii DS100T jednostka sterująca z wyświetlaczem znajduje  się w oddzielnej obudowie. Istnieje więc możliwość podłączenia enkodera do kompensacji prędkości oraz aktywacji wielu dodatkowych funkcji dla bardziej wymagających aplikacji.

Łatwe przezbrajanie ekonomicznego aplikatora etykiet

Oczywiście, ekonomiczne automatyczne aplikatory etykiet mogą być w łatwy i szybki sposób przezbrajane do aplikacji innych rozmiarów etykiet lub obsługi innych gabarytowo produktów. Zmiana ustawień często sprowadza się tylko do przywołania z panelu LCD wcześniej zapisanych nastaw.

A co w przypadku gdy skończą się etykiety założone na aplikator i mimo łatwego i szybkiego sposobu ich zakładania chcemy zachować ciągłość produkcji bez zatrzymywania linii? Nic nie stoi na przeszkodzie, aby ustawić dwa aplikatory etykiet kaskadowo jeden za drugim. W momencie zgłoszenia braku etykiet przez pierwszy aplikator nastąpi automatyczne przełączenie pracy na drugie urządzenie. Do czasu załadowania nowej rolki etykiet i zgłoszeniu gotowości do pracy podstawowego urządzenia etykietowanie realizowane jest na aplikatorze dodatkowym.

Skontaktuj się z nami, aby zautomatyzować swoją linię produkcyjną: Michał Wąs, tel. +48 516 202 451, e-mail: mwas@etisoft.com.pl

Po konsultacji z klientem i rozpoznaniu jego potrzeb dobierzemy odpowiedni automatyczny aplikator etykiet z możliwością jego instalacji i konfiguracji na linii produkcyjnej. Zapewniamy wsparcie telefoniczne oraz realizujemy obsługę serwisową w zakładzie klienta. Aktualnie oferujemy automatyczne aplikatory w nowych, jeszcze bardziej atrakcyjnych cenach. Jest to więc bardzo dobry moment na nawiązanie współpracy z nami i zautomatyzowanie swojej linii produkcyjnej.

Zainteresowany? Przeczytaj także tutaj.

(161)

Michał Wąs Od wielu lat czynnie zaangażowany we wdrożenia systemów automatycznej identyfikacji. Obecnie pracuje w Dziale Marketingu Rozwoju Produktu i jest odpowiedzialny za systemy automatycznego druku i aplikacji etykiet print&apply. Absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Lubi sport i dobre książki, interesuje się nowymi technologiami.
Poczekaj!
Są tematy, które Cię interesują?
Napisz do nas - nasi eksperci podzielą się swoją wiedzą w kolejnych artykułach.
Będziesz dostawał nowe artykuły pisane przez naszych ekspertów na swój adres mailowy!


×
Poczekaj!
Są tematy, które Cię interesują?
Napisz do nas - nasi eksperci podzielą się swoją wiedzą w kolejnych artykułach.
Będziesz dostawał nowe artykuły pisane przez naszych ekspertów na swój adres mailowy!


×
Wait!
There are topics that interest you?
Write to us - our experts will share their knowledge in future articles.


×
Wait!
There are topics that interest you?
Write to us - our experts will share their knowledge in future articles.


×
Dołącz do naszych czytelników!
Będziesz dostawał nowe artykuły pisane przez naszych ekspertów na swój adres mailowy!


×
Join the group of our readers!
You will receive new articles written by our experts directly to your email address!


×