Start Ekspert radzi Automatyczny aplikator etykiet Label-Aire 3138NV – jak to działa?
Automatyczny aplikator etykiet Label-Aire 3138NV – jak to działa?
0

Automatyczny aplikator etykiet Label-Aire 3138NV – jak to działa?

705
0

Urządzenie drukująco-aplikujące do wszechstronnego zastosowania w przystępnej cenie

Rekomendacja konkretnego modelu urządzenia drukująco-aplikującego wiąże się z dużą odpowiedzialnością i może mieć wpływ na przyszłe relacje biznesowe.  Dlatego na podstawie wielu wykonanych wdrożeń i doświadczeń posprzedażowych Etisoft często proponuje swoim klientom do znakowania produktów automatyczny aplikator etykiet Label-Aire 3138NV. Wybór ten jest podyktowany z pewnością niezawodnością tego urządzenia oraz jego precyzją i powtarzalnością w aplikacji. Automatyzacja linii produkcyjnej lub budowa nowych maszyn są w tym przypadku argumentem za jego wyborem.

Ten automatyczny aplikator etykiet może współpracować z modułem drukującym dowolnego producenta (Zebra, SATO, Avery, Datamax, CAB) umożliwiając dostosowanie rozwiązania P&A do standardów sprzętowych już obowiązujących w zakładach produkcyjnych.

Aplikacja etykiet bezpośrednio na linii produkcyjnej

Urządzenie znakuje produkty tak w trakcie ruchu na linii produkcyjnej, jak i statycznie podczas ich zatrzymania.

Aplikator 3138NV idealnie nadaje się do współpracy z robotem, którego chwytaki podkładają detal do precyzyjnego nałożenia etykiety lub do kooperacji z wagą dynamiczną.

Jednostka główna aplikatora w zależności od projektu może być przystosowana do aplikacji etykiety na każdą powierzchnię produktu (boki, spód, przód/tył). Nadaje się także do podwójnego znakowania dwoma etykietami pudełka, bądź palety bez konieczności jej obracania. Urządzenie znajduje szerokie zastosowanie w obsłudze procesów logistycznych przy znakowaniu produktów jednostkowych i pakietów zbiorczych.

Jak działa automatyczny aplikator etykiet?

Etykieta po wydrukowaniu może zostać nałożona na produkt w sposób liniowy, pneumatycznie przez nadmuch lub przez docisk do powierzchni znakowanej.

Dostępność opcjonalnych akcesoriów pozwala na przystosowanie urządzenia do specjalnych wymogów lub potrzeb aplikacji etykiety.

Port wejść/wyjść umożliwia komunikację ze sterownikami PLC. Zapewnia to m.in. pełną integrację z systemami nadrzędnymi. Daje też możliwość zastosowania aplikatora 3138NV przy projektowaniu i budowie nowych linii produkcyjnych lub automatyzacji obecnych procesów przez integratorów.

Przemysłowa obudowa oraz wysokiej klasy komponenty zapewniają niewątpliwie długotrwałą i bezawaryjną pracę urządzenia nawet w trudnych warunkach otoczenia.

Urządzenie montuje się na dedykowanym lub standardowym stojaku. Podstawowe rozwiązanie z regulacją wysokości zawieszenia urządzenia umożliwia jednocześnie pochylenie aplikatora pod dowolnym kątem i realizację naklejenia etykiet w trudno dostępnych miejscach.

W podstawowej wersji aplikatora do naklejania etykiet wykorzystuje się technologię Tamp-Blow, w której aplikacja etykiety odbywa się dwuetapowo. W pierwszym kroku, ruchomy stempel z regulowanym skokiem, wysuwa się na odpowiednią odległość od produktu. Następnie bezkontaktowo, wykorzystując wydmuch sprężonego powietrza, nakleja na niego etykietę.

Silnik krokowy zapewnia przede wszystkim niezawodną pracę maszyny, a sam charakteryzuje się dużą żywotnością.  Zaawansowany, wielofunkcyjny i przyjazny dla użytkownika panel operatora pozwala szybko i łatwo sparametryzować maszynę. Przejrzysty wyświetlacz daje pełną informację o błędach i aktualnym stanie urządzenia.

Montaż i konfiguracja aplikatora etykiet

Odpowiednią konfigurację aplikatora ustala się na etapie ofertowania, po zapoznaniu się ze specyfiką i wymaganiami aplikacji.

Etisoft zapewnia montaż i konfigurację urządzenia na linii produkcyjnej oraz gwarancyjne i pogwarancyjne wsparcie serwisowe.

Zapraszamy Państwa do kontaktu z nami w celu omówienia możliwości zastosowania aplikatora Label-Aire 3138NV. Z pewnością wesprze on takie działania jak automatyzacja linii produkcyjnych lub budowa nowych maszyn, których jedną z funkcjonalności ma być znakowanie produktów etykietą.

Kartę katalogową produktu znajdziesz tutaj.

Interesują Cię automatyczne systemy znakowania? Skontaktuj się z Michałem Wąsem, mwas@etisoft.com.pl, +48 516 202 451.

 

 

 

(705)

Michał Wąs Od wielu lat czynnie zaangażowany we wdrożenia systemów automatycznej identyfikacji. Obecnie pracuje w Dziale Marketingu Rozwoju Produktu i jest odpowiedzialny za systemy automatycznego druku i aplikacji etykiet print&apply. Absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Lubi sport i dobre książki, interesuje się nowymi technologiami.
Poczekaj!
Są tematy, które Cię interesują?
Napisz do nas - nasi eksperci podzielą się swoją wiedzą w kolejnych artykułach.
Będziesz dostawał nowe artykuły pisane przez naszych ekspertów na swój adres mailowy!


×
Poczekaj!
Są tematy, które Cię interesują?
Napisz do nas - nasi eksperci podzielą się swoją wiedzą w kolejnych artykułach.
Będziesz dostawał nowe artykuły pisane przez naszych ekspertów na swój adres mailowy!


×
Wait!
There are topics that interest you?
Write to us - our experts will share their knowledge in future articles.


×
Wait!
There are topics that interest you?
Write to us - our experts will share their knowledge in future articles.


×
Dołącz do naszych czytelników!
Będziesz dostawał nowe artykuły pisane przez naszych ekspertów na swój adres mailowy!


×
Join the group of our readers!
You will receive new articles written by our experts directly to your email address!


×