Start Ekspert radzi Aplikatory etykiet do pracy w trudnych warunkach otoczenia
Aplikatory etykiet do pracy w trudnych warunkach otoczenia

Aplikatory etykiet do pracy w trudnych warunkach otoczenia

170
0

Aplikatory etykiet do zadań specjalnych

Automatyczna aplikacja etykiet w obszarach produkcyjnych lub logistycznych może spotkać się z problemem istniejących trudnych warunków otoczenia. Zaliczamy do nich z pewnością duże zapylenie oraz wilgotność powietrza, w tym również możliwość zachlapania urządzenia aplikującego etykiety wodą lub inną cieczą. Zwykły aplikator etykiet bez wątpienia nie nadaje się do pracy w takich warunkach. Nieszczelności obudowy i standardowe rozwiązania konstrukcyjne w krótkim czasie mogą spowodować  poważne i kosztowne uszkodzenie aplikatora. Na rynku są dostępne aplikatory etykiet do pracy w trudnych warunkach – co warto o nich wiedzieć i jak je dobrać?

Niezawodne i szybkie etykietowanie na liniach produkcyjnych

W dobie pandemii koronawirusa firmy decydują się na dezynfekcję linii produkcyjnych z użyciem strumieniowych rozpylaczy środków bakterio- i wirusobójczych. Natomiast w branży spożywczej  mycie i dezynfekcja linii produkcyjnej są standardowo realizowanymi czynnościami. Każdorazowe zabezpieczenie, często w sposób prowizoryczny urządzeń i maszyn wchodzących w skład linii produkcyjnej, może być czasochłonne i nieskuteczne. Efektem tego jest bez wątpienia postępująca degradacja mechanizmów aplikatora, która zakończy się drogim serwisem lub nieopłacalną naprawą. Poznaj pyłoszczelne i zabezpieczone przed strumieniami wody aplikatory etykiet do pracy w trudnych warunkach firmy Label-Aire.

Aplikatory etykiet firmy Label-Aire

Firma Label-Aire, której urządzeń Etisoft jest dystrybutorem na rynku polskim wprowadziła do oferty serię automatycznych aplikatorów etykiet bezsprzecznie cechującą się podwyższoną odpornością na wpływ trudnych warunków otoczenia. Klasa IP65 przypisana tym urządzeniom odpowiada ich całkowitej pyłoszczelności oraz ochroną przed strumieniami wody pod niskim ciśnieniem.

aplikatory etykiet do pracy w trudnych warunkach

 

Linia automatycznych aplikatorów obejmuje urządzenie 3415-HE aplikujące etykietę w sposób liniowy oraz 3411-HE i 3414-HE aplikujące etykiety pneumatycznie. Aplikatory etykiet do pracy w trudnych warunkach

 

 

Odporna na wilgoć obudowa chroni krokowy silnik zwijający podkład etykiet oraz elementy pneumatyki. Elektronika aplikatorów została wyeksportowana do zewnętrznej szczelnej skrzynki ze stali nierdzewnej posiadającej również wszystkie potrzebne gniazda i przyłącza.

 

 

 

Prędkość etykietowania do 38,1 m/min lub do 50,8 m/min gwarantuje szybkie i dokładne nakładanie etykiet. System ASF (Automatic Speed Follow) w połączeniu z enkoderem zapewnia aplikację etykiet bez zmarszczek nawet na wymagających kształtach i powierzchniach produktów. Opcjonalne dołożenie drukarki typu Hot Stamp umożliwia nanoszenie na etykietę krótkich informacji typu waga produktu lub data jego produkcji.

 

 

 

Linia aplikatorów etykiet IP65 do pracy w trudnych warunkach jest wykonana z najwyższą starannością i standardami. Działając 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu na Twojej linii produkcyjnej zapewni przede wszystkim automatyzację aplikacji etykiet na wysokim poziomie.

Potrzebujesz ekonomicznego aplikatora do prostych zastosowań? Tutaj przeczytasz nasz tekst na ten temat.

Do pobrania karta katalogowa. 

Interesują Cię automatyczne systemy znakowania? Skontaktuj się z Michałem Wąsem, mwas@etisoft.com.pl, +48 516 202 451

(170)

Michał Wąs Od wielu lat czynnie zaangażowany we wdrożenia systemów automatycznej identyfikacji. Obecnie pracuje w Dziale Marketingu Rozwoju Produktu i jest odpowiedzialny za systemy automatycznego druku i aplikacji etykiet print&apply. Absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Lubi sport i dobre książki, interesuje się nowymi technologiami.
Poczekaj!
Są tematy, które Cię interesują?
Napisz do nas - nasi eksperci podzielą się swoją wiedzą w kolejnych artykułach.
Będziesz dostawał nowe artykuły pisane przez naszych ekspertów na swój adres mailowy!


×
Poczekaj!
Są tematy, które Cię interesują?
Napisz do nas - nasi eksperci podzielą się swoją wiedzą w kolejnych artykułach.
Będziesz dostawał nowe artykuły pisane przez naszych ekspertów na swój adres mailowy!


×
Wait!
There are topics that interest you?
Write to us - our experts will share their knowledge in future articles.


×
Wait!
There are topics that interest you?
Write to us - our experts will share their knowledge in future articles.


×
Dołącz do naszych czytelników!
Będziesz dostawał nowe artykuły pisane przez naszych ekspertów na swój adres mailowy!


×
Join the group of our readers!
You will receive new articles written by our experts directly to your email address!


×