Start Z branży Targi i eventy AutoID na targach LogiMAT w Stuttgarcie
AutoID na targach LogiMAT w Stuttgarcie

AutoID na targach LogiMAT w Stuttgarcie

159
0

Nowości produktowe w branży automatycznej identyfikacji

 

Nowoczesne technologie, rozwiązania  AutoID (automatycznej identyfikacji produktów), Industry 4.0 przechodzą szybką transformację. W związku z tym nasi eksperci są obecni na każdej ważniejszej imprezie targowej. Dzięki bezpośrednim kontaktom i bogatej ofercie targowej możemy lepiej trzymać rękę na pulsie. W rezultacie szybciej reagujemy na zmieniające się trendy rynkowe.

Kalendarz imprez targowych dynamicznie się zmienia. Ze względu na to wybieramy te, które pozwolą nam śledzić w pełni aktualne trendy w branży.

Doskonałym przykładem są targi innowacyjnej logistyki LogiMAT odbywające się w Stuttgarcie. 1655 wystawców z 45 krajów, 10 pełnych hal wystawienniczych oraz tłok wśród zwiedzających – to namacalny dowód na to, że rozmowa twarzą w twarz, możliwość zobaczenia na żywo produktu, dotknięcia, przetestowania wciąż ma ogromne znaczenie.

Tegoroczni wystawcy zostali podzieleni na kilka sekcji tematycznych:

 • obsługa materiałów oraz technologia składowania,
 • sprzęt magazynowy
 • dostawcy systemów
 • konstrukcje hal i namiotów
 • AGV
 • bezpieczeństwo i ochrona przeciwpożarowa
 • technologie i systemy załadunku
 • transportery naziemne
 • baterie, zarządzanie baterią
 • oprogramowanie do zarządzania przechowywaniem i transportem
 • opakowania, materiały opakowaniowe i maszyny
 • etykietowanie i drukowanie, AutoID, RFID.

Jakie trendy eksperci przewidują na przyszłość?

 

To zdecydowanie automatyzacja procesów. Różnorodne technologie i podejście do automatycznych regałów wzbudziło największe zainteresowanie wśród zwiedzających. Samojezdne wózki transportowe AGV to teraźniejszość.

W związku z tym coraz więcej firm (zwłaszcza z sektora produkcji) decyduje się na wdrożenie tego rozwiązania. Ze względu na to, pojawiło się również sporo nowości wśród sprzętów do automatycznej identyfikacji.

Kolorowe drukarki etykiet – TROJAN, QuickLabel

Na stoisku AstroNova producent zaprezentował zupełnie nową kolorową drukarkę etykiet QL-300. To pierwsza na świecie pięciokolorowa, oparta na tonerze drukarka nabiurkowa.

 

 

Możliwość druku w palecie CMYK+White otwiera przed użytkownikiem szereg możliwości w zakresie brandingu produktów. Konstrukcja drukarki umożliwia zastosowanie etykiet o szerokości od 1,0’’ do 5,0’’ oraz pracę w trybie roll-to-cut lub roll-to-roll przy zastosowaniu dodatkowej zewnętrznej nawijarki.

Drukarki przemysłowe Printronix AutoID oraz TSC AutoID

 

Jeden z największych na świecie producentów drukarek etykiet, TSC Auto ID, zaprezentował nowości głównie w segmencie wydajnych i precyzyjnych drukarek dedykowanych do przemysłu. Szczególną uwagę przykuwał moduł drukujący PEX-1000.

 

 

drukarki przemyslowe TSC -PEX-1100

 

Solidna konstrukcja odlewana ciśnieniowo zaprojektowana została z myślą o wieloletniej, niezawodnej pracy ciągłej. Wymiary urządzenia zgodne są z popularnymi na rynku rozwiązaniami, co ułatwia jego integrację w istniejących instalacjach. Wersja prawostronna lub lewostronna, rozdzielczość 203 dpi, 300 dpi lub 600 dpi oraz liczne interfejsy komunikacyjne z pewnością sprawią, że użytkownik znajdzie konfigurację właściwą do swoich oczekiwań.

Dla użytkowników szukających małej, kompaktowej drukarki z precyzyjnym mechanizmem drukującym producent przygotował nową serię ML240.

drukarka przemysłowa TSC ML240

 

Zaledwie 245 mm wysokości urządzenia sprawia, że można umieścić je w miejscu o ograniczonej przestrzeni roboczej. Kolorowy wyświetlacz LCD oraz 6 klawiszy funkcyjnych ułatwiają konfigurację drukarki.

Printronix AutoID

 

Printronix Auto ID zaprezentował kolejny model drukarki obsługujący RFID. To dowód na rosnące zainteresowanie i zapotrzebowanie na rynku na systemy oparte o RFID. Model T800 ukrywa funkcjonalność drukarek przemysłowych w  kompaktowej, biurkowej obudowie.

 

 

T800 jest pierwszą drukarką biurkową Printronix, w której zastosowano architekturę systemu PSA (Printronix System Architecture), umożliwiając korzystanie z wszystkich narzędzi do zarządzania drukarką w celu ułatwienia codziennej pracy.

Honeywell – nowe drukarki etykiet, nowy terminal danych

 

Największe zainteresowanie na stoisku Honeywell wzbudziła nowa drukarka etykiet PX940. Kolejka oczekujących, aby móc zobaczyć urządzenie oraz porozmawiać z product managerem rozpalała jeszcze większe nadzieje co do funkcjonalności. Warto było czekać. Specyfikacja jest imponująca. Drukarka zadebiutuje już na początku II kwartału i w standardzie posiadać będzie peeler oraz wewnętrzną nawijarkę podkładu. Zgodnie z zapowiedziami, peeler będzie w stanie pracować z etykietami już od 6 mm długości. Największe wrażenie zrobił jednak weryfikator kodów, który nie odstaje poza obrys drukarki. Ponieważ to jedyne tego typu rozwiązanie na rynku, z niecierpliwością należy czekać na oficjalne informacje o specyfikacji technicznej.

W drugiej połowie roku producent zapowiada również odświeżenie drukarek serii PX4i oraz PX6i. Te doskonałe pod względem mechanicznym urządzenia otrzymają nowy panel operatora z większym, czytelnym wyświetlaczem.

W kategorii mobilnych terminali danych w głównej mierze producent kładzie nacisk na promocję ujednoliconej platformy sprzętowej i programowej Mobility EdgeTM. Tylko to rozwiązanie gwarantuje użytkownikowi wsparcie dla Android R. W rezultacie, na tej bazie, Honeywell buduje nowe urządzenia mobilne, takie jak budżetowy Dolphin CT40, czy flagowy model CN80. W najbliższym czasie spodziewać się można wycofania z oferty terminali CK3X / CK3R oraz zastąpienia ich nowym modelem CK65. Póki co, specyfikacja techniczna nie jest jeszcze dostępna.

Newland – akwizycja Speedata

 

Dużo nowości na stoisku Newland. Ten chiński producent budżetowych czytników oraz terminali danych poszerzy w najbliższej przyszłości swoją ofertę o urządzenia Speedata. Stało się tak w wyniku przejęcia Speedata. Ze względu na to, w ofercie Newland pojawią się przemysłowe tablety oraz terminale RFID.

Więcej o rynkowych trendach, światowych premierach, nowych produktach i usługach dla wydajnej i efektywnej intralogistyki – w kolejnym tekście.

(159)

Marek Gaweł Produkt manager w zakresie urządzeń automatycznej identyfikacji w Dziale Rozwoju Produktu. Posiada kilkuletnie doświadczenie w przemyśle. Marek ukończył Katowicki Uniwersytet Ekonomiczny. Prywatnie jest wielkim entuzjastą piłki nożnej, uwielbia jeździć na rowerze. Do jego pasji nalezy też historia rodzinnego Bytomia.
Poczekaj!
Są tematy, które Cię interesują?
Napisz do nas - nasi eksperci podzielą się swoją wiedzą w kolejnych artykułach.
Będziesz dostawał nowe artykuły pisane przez naszych ekspertów na swój adres mailowy!


×
Poczekaj!
Są tematy, które Cię interesują?
Napisz do nas - nasi eksperci podzielą się swoją wiedzą w kolejnych artykułach.
Będziesz dostawał nowe artykuły pisane przez naszych ekspertów na swój adres mailowy!


×
Wait!
There are topics that interest you?
Write to us - our experts will share their knowledge in future articles.


×
Wait!
There are topics that interest you?
Write to us - our experts will share their knowledge in future articles.


×
Dołącz do naszych czytelników!
Będziesz dostawał nowe artykuły pisane przez naszych ekspertów na swój adres mailowy!


×
Join the group of our readers!
You will receive new articles written by our experts directly to your email address!


×