Start Aktualności firmowe Etisoft wspiera talenty i pasje – nowa płyta Around the Blues!
Etisoft wspiera talenty i pasje – nowa płyta Around the Blues!

Etisoft wspiera talenty i pasje – nowa płyta Around the Blues!

236
0

Dziewczyna w zielonym samochodzie

Pracują razem z nami w Etisofcie, w wolnym czasie grają, koncertują i są filarem zespołu Around the Blues. Nasi ludzie z pasją – Joanna i Przemek Kaniewscy właśnie nagrali trzecią w swej muzycznej karierze płytę. Premiera „The girl in the green car” miała miejsce pod koniec lipca podczas festiwalu „Lauba pełno bluesa” w chorzowskiej Sztygarce. Na rynku muzycznym Around The Blues to już marka sama w sobie. Dajcie się zabrać w tę muzyczną podróż amerykańską limuzyną nie tylko po bluesowych klimatach i przeczytajcie rozmowę z Asią i Przemkiem.

– Płyta „The girl in the green car” odbiega od brzmienia, do jakiego nas przyzwyczailiście. Skąd zmiana?

Joanna Kaniewska (wokal): Jest to trzecia płyta w naszym dorobku i sądzimy, że ma zdecydowanie odmienne brzmienie od poprzednich. Stało się tak ze względu na zmianę składu naszego zespołu – nowy gitarzysta, basista oraz perkusista. Jest chyba mniej bluesowa od poprzednich, aczkolwiek nieco bluesa przemyciliśmy, bo już się w nas na dobre zakorzenił.
Przemek Kaniewski (gitary): Do samego nagrywania płyty tym razem podszedłem dużo bardziej świadomie niż miało to miejsce przy poprzednich płytach. Sam proces rejestracji był nieco bardziej złożony. Materiał był nagrywany w aż trzech różnych studiach, a nad rejestracją gitar, organów i skrzypiec „czuwałem” osobiście, dzięki czemu miałem większy i bardziej świadomy wpływ na ostateczne brzmienie, co mam nadzieję, słychać:)

Around The Blues

– Teledysk promujący płytę kojarzy mi się z filmami drogi…. Jaki jest wiodący motyw tego krążka?

J., P.: Spójnego motywu wiodącego dla całej płyty nie ma, ale tekst tytułowego utworu to „The girl in the green car”. Stąd zarówno na okładce płyty, jak i w teledysku promującym płytę pojawia się właśnie zielony samochód.
Teledysk był kręcony „po sąsiedzku’, w Szałszy, a operatorem kamery i reżyserem jest Piotrek Holinko, nasz kolega z Etisoftu – to także etisoftowy człowiek z pasją. W tym miejscu chcielibyśmy mu bardzo podziękować za kawał dobrej roboty i poświęcenie, gdyż warunki pogodowe nie sprzyjały: +40°C i cały dzień w pełnym słońcu nie zmniejszyły Jego zaangażowania.
Ponieważ w tytułowym utworze mowa jest o dziewczynie w samochodzie, to naturalne dla nas było to, aby właśnie w teledysku pojawiła się i dziewczyna i samochód. Zależało nam również, żeby to był stary amerykański wóz i oczywiście, żeby zwracał na siebie uwagę. I rzeczywiście, już w czasie kręcenia wszyscy z zaciekawieniem się za nim oglądali. Dodatkowo, jego kolor zmienił tytuł utworu – początkowo miał to być niebieski samochód.

– Premiera płyty miała miejsce w postindustrialnych wnętrzach klubu Sztygarka w Chorzowie, czyli ulubionym miejscu śląskich bluesmanów.

P: Zaprezentowaliśmy ją po raz pierwszy publiczności w ramach festiwalu „Lauba pełno bluesa” 27 lipca. Wydanie płyty wiązało się oczywiście ze sporym nakładem finansowym. Tu po raz kolejny mogliśmy liczyć na finansowe wsparcie m.in. Etisoftu, za co jesteśmy bardzo wdzięczni!

– Dziękuję za rozmowę.

Zapraszamy na koncerty Around the Blues i do obejrzenia teledysku promującego płytę „The girl in the green car”:

Around the Blues zadebiutował w 2005 roku. Zaczęło się od przypadkowego jam session w chorzowskim klubie Kotłownia podczas którego pojawił się pomysł założenia zespołu. Muzycy wykonują własne kompozycje oraz sięgają do twórczości mistrzów gatunku. Na koncie mają występy na znaczących festiwalach bluesowych (Rawa Blues, Olsztyńskie Noce Bluesowe). Asia Kaniewska (Mrozek) jest laureatką pierwszego miejsca w kategorii Wokalistka Bluesowa Roku w ankiecie kwartalnika Twój Blues BLUES TOP 2010.

ZDJĘCIE ZESPOŁU: Marcin Kończak

 

(236)

Joanna Heler-Kończakowska Wieloletnia dziennikarka „Dziennika Zachodniego”, absolwentka politologii Uniwersytetu Śląskiego. W Etisofcie pracuje w dziale marketingu odpowiadając za komunikację. Wierzy w prawdziwość słów Napoleona: „Bardziej boję się trzech gazet niż trzech tysięcy bagnetów”. Miłośniczka słowa pisanego pod każdą postacią i tropicielka słownych absurdów, czas w sklepie potrafi spędzić na lekturze treści… etykiet. Zimą jeździ na nartach, latem pozostaje przy kijkach do nordic walking.
Poczekaj!
Są tematy, które Cię interesują?
Napisz do nas - nasi eksperci podzielą się swoją wiedzą w kolejnych artykułach.
Będziesz dostawał nowe artykuły pisane przez naszych ekspertów na swój adres mailowy!


×
Poczekaj!
Są tematy, które Cię interesują?
Napisz do nas - nasi eksperci podzielą się swoją wiedzą w kolejnych artykułach.
Będziesz dostawał nowe artykuły pisane przez naszych ekspertów na swój adres mailowy!


×
Wait!
There are topics that interest you?
Write to us - our experts will share their knowledge in future articles.


×
Wait!
There are topics that interest you?
Write to us - our experts will share their knowledge in future articles.


×
Dołącz do naszych czytelników!
Będziesz dostawał nowe artykuły pisane przez naszych ekspertów na swój adres mailowy!


×
Join the group of our readers!
You will receive new articles written by our experts directly to your email address!


×