Start Ekspert radzi Jaki terminal i drukarka etykiet dla nowoczesnego magazynu?
Jaki terminal i drukarka etykiet dla nowoczesnego magazynu?

Jaki terminal i drukarka etykiet dla nowoczesnego magazynu?

275
0

Technologiczne usprawnienia pracy magazynowej

Rynek e-commerce rozwija się z roku na rok. Każdy z nas coraz chętniej sięga po ofertę dostępną online dając się namówić na liczne oferty promocyjne Robimy to z wygody, a nawet z konieczności – szczególnie jeśli skrupulatnie dbamy o swój czas. Zależy nam na czasie i sposobie odbioru przesyłki. To duże wyzwanie dla firm logistycznych. E-commerce napędza rozwój rynku magazynowego, powstaje coraz więcej powierzchni magazynowych,  aby jeszcze szybciej i sprawniej dostarczyć towary. Tu wkracza nowoczesna technologia, a wraz z nią pojawia się pytanie o to, jaki terminal i drukarka etykiet są najlepsze dla nowoczesnego magazynu.

Prosty w obsłudze terminal i drukarka etykiet dla operatorów magazynowych

Branża magazynowa się zmienia. Coraz większa liczba towarów do skompletowania, rosnąca  liczba obsługiwanych zwrotów. Na rynku spotykamy się z dużym niedoborem siły roboczej oraz z wysokim poziomem rotacji personelu. To wszystko sprawia, że wykorzystywanie nowoczesnej technologii usprawniającej te wszystkie procesy staje się koniecznością. Niezawodny i prosty w obsłudze hardware i spójny system informatyczny to  produkty pożądane przez wielu operatorów magazynowych.

Terminale danych oraz drukarki etykiet to z pewnością nieodzowne wyposażenie pracowników magazynowych. Wiedza z obsługi tego typu urządzeń staje się niezbędna nawet na etapie rekrutacji nowych pracowników. Producenci stale udoskonalają swoje urządzenia.  Sprawia to, że wdrożenie operatora na nowe stanowisko pracy nie wymaga przeprowadzenia skomplikowanych szkoleń.

Każdy nowy terminal danych wiodących producentów na rynku (Honeywell, Zebra, Datalogic, CipherLab) wyposażony jest w system operacyjny Android. Prosty, intuicyjny i przede wszystkim znany wszystkim interfejs sprawia, że każdy użytkownik z łatwością i przyjemnością podejmuje się pracy z terminalem. Na rynku dostępnych jest wiele konfiguracji, które umożliwiają dostosowanie sprzętu do warunków panujących w docelowym środowisku pracy.

Na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru terminala?

Podczas podejmowania decyzji zakupowych warto rozważyć typ modułu skanującego kody kreskowe.

  • standardowy lub dalekiego zasięgu nawet do 21 m. Jest on szczególnie przydatny na magazynach wysokiego składowania.
  • typ klawiatury – tylko dotykowa jeśli sporadycznie uzupełniamy dane po odczycie kodu, a fizyczna dla większej wygody operatora
  • odporność na upadki (liderzy rynku gwarantują niezawodną pracę po upadku na twardą powierzchnię nawet z wysokości 2 m)
  • stopień ochrony obudowy przed wnikaniem pyłów i cieczy.

Znakowanie produktów, regałów i druk etykiet logistycznych

System Android w terminalach danych zdominował rynek. Użytkownicy sięgają po to rozwiązanie z wygody, ale również z przymusu. To bezsprzecznie brak rozsądnej alternatywy na rynku. Firma Microsoft kończy wsparcie techniczne dla systemu Windows® Embedded Handheld 6.5 w 2020 roku oraz dla Windows® Embedded Compact 7.0 w 2021 roku.

Kolejnym niezbędnym urządzeniem w środowisku magazynowym niewątpliwie są drukarki etykiet, często zwane również drukarkami kodów kreskowych. To dzięki nim we właściwy sposób dokonamy znakowania zarówno poszczególnych produktów, jak i regałów czy finalnie wydrukujemy etykietę logistyczną.

Wiodący na rynku producenci (Citizen, Honeywell, Zebra, TSC, Printronix) oferują urządzenia uniwersalne umożliwiające druk w trybie termicznym dla etykiet o ograniczonej trwałości.  To także wydruk termotransferowy przy użyciu taśmy termotransferowej dla etykiet specjalistycznych i trwałych.

Reasumując, wyznacznikiem kluczowym w drukarkach dedykowanych do magazynu jest ich prosta konstrukcja gwarantująca niezawodną pracę i duże wolumeny wydruków. Standardem stają się kolorowe ekrany dotykowe ułatwiające obsługę operatorowi – proste i czytelne komunikaty jednoznacznie informują o aktualnym stanie urządzenia.

Zainteresowany? Zadzwoń, napisz: 572-337-916, mgawel@etisoft.com.pl

ZDJĘCIA: Honeywell, Zebra

(275)

Marek Gaweł Produkt manager w zakresie urządzeń automatycznej identyfikacji w Dziale Rozwoju Produktu. Posiada kilkuletnie doświadczenie w przemyśle. Marek ukończył Katowicki Uniwersytet Ekonomiczny. Prywatnie jest wielkim entuzjastą piłki nożnej, uwielbia jeździć na rowerze. Do jego pasji nalezy też historia rodzinnego Bytomia.
Poczekaj!
Są tematy, które Cię interesują?
Napisz do nas - nasi eksperci podzielą się swoją wiedzą w kolejnych artykułach.
Będziesz dostawał nowe artykuły pisane przez naszych ekspertów na swój adres mailowy!


×
Poczekaj!
Są tematy, które Cię interesują?
Napisz do nas - nasi eksperci podzielą się swoją wiedzą w kolejnych artykułach.
Będziesz dostawał nowe artykuły pisane przez naszych ekspertów na swój adres mailowy!


×
Wait!
There are topics that interest you?
Write to us - our experts will share their knowledge in future articles.


×
Wait!
There are topics that interest you?
Write to us - our experts will share their knowledge in future articles.


×
Dołącz do naszych czytelników!
Będziesz dostawał nowe artykuły pisane przez naszych ekspertów na swój adres mailowy!


×
Join the group of our readers!
You will receive new articles written by our experts directly to your email address!


×